top of page
anti aging cream new3 copy.webp

ANTI-AGING
Cream

Botanical Collagen & Hyaluronic Acid
Anti- Wrinkle Effect

Signs Of Aging & Dull Skin Types
50 ML ℮ 1.69 FL.OZ.

Zaroza Anti-Aging Cream, with its specially developed formula containing botanical collagen, strengthens the skin tissue and supports a younger skin look. It creates a barrier function on skin surface and prevents moisture loss. From the first use, the skin gains a brighter and more vibrant look.
How To Use: Apply by massaging with circular motions on your clean face and neck area at mornings and evenings.
Warnings: For external use only. Avoid contact with eyes. Keep away from direct sunlight.

Zaroza Anti-Aging Cream, özel olarak geliştirilen formülünde yer alan bitkisel kolajen ile cilt dokusunu güçlendirerek daha genç bir cilt görünümünü destekler. Cilt yüzeyinde bir bariyer fonksiyonu oluşturarak nem kaybını önlemeye yardımcı olur. İlk kullanımdan itibaren cildin daha ışıltılı ve dolgun bir görünüme kavuşmasını destekler.
Kullanma Talimatı: Sabah ve akşam temiz yüz ve boyun bölgenize dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayınız. 
Uyarılar: Sadece harici kullanım içindir. Göz ile temasından kaçının. Doğrudan güneş ışığından uzak tutun. Yetişkin kullanımı içindir. 

Ingredients: Aqua, Caprylic / Capric Triglyceride, Glycerin, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Propylene Glycol, Centella Asiatica Extract, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Ceteareth-12, Panthenol, Phenoxyethanol, Ceteareth-20, Cymbopogon Martini Oil, Rosa Damascena Flower Extract, Hexanediol, Propanediol, Caprylyl Glycol, Boswellia Serrata Oil, Acacia Seyal Gum Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Cetyl Palmitate, Morus Alba Root Extract, Ethylhexylglycerin, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid.

anti aging cream.png
bottom of page