top of page
aloe vera gel copy.webp
aloe vera gel.png

ALOE VERA
Gel

Syricalm & Beta Glucan & Hyaluronic Acid
Moisturizing Effect

Scalp & Hair
200 ML ℮ 6.76 FL.OZ.

Zaroza Aloe Vera Gel, with its specially developed rich formula containing Aloe Vera and Vitamin E, moisturizes the scalp. With SyriCalm and Beta Glucan, it helps strengthening the skin barrier and protecting the skin against external stresses.

How To Use: Apply the product on your scalp with your fingertips. Do not wash or rinse your hair after application.

Warnings: For external use. In case of contact with eyes wash with plenty of water. Keep in cool and dry places. Keep in places away from the reach of children. Not suitable for use on children under 3 years old.

Özel olarak geliştirilen, Aloe Vera ve E vitamini içeren zengin formülü ile saç derisini nemlendirir. SyriCalm ve Beta Glucan ile cilt bariyerini güçlendirmeye, cildi dış streslere karşı korumaya yardımcı olur.

Kullanma Talimatı: Ürünü saç derinize parmak uçlarınızla masaj yaparak uygulayınız. Ürünü uyguladıktan sonra yıkamayınız ve durulamayınız.

Uyarılar: Haricen kullanılır. Göz ile teması halinde bol su ile yıkayınız. Soğuk ve kuru yerde muhafaza ediniz. Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın. 3 yaşından küçük çocuklar için uygun değildir. Yetişkin kullanımı içindir.

Ingredients: Aqua, Propylene Glycol, Panthenol, Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Phenoxyethanol, Maltodextrin, Beta-Glucan, Ethylhexylglycerin, Hyaluronic Acid, Allantoin, Phragmites Karka Extract, Tocopherol, Poria Cocos Extract 

bottom of page