top of page
bronzing oil copy.webp
intense bronzing oil.png

INTENSE
BRONZING
Oil

Cacao Oil & Coconut Oil
& Carrot Oil

Tanning Effect
For All Skin Types
200 ML ℮ 6.76 FL.OZ.

With the rich oil complex contained in its formula, it helps the skin to reach a suntan fast. With nourishing and moisturizing oils, it also fulfills the moisture and nutritional needs of the skin at the same time. The skin gains a bright and healthy look.
How To Use: Apply sufficiently on your whole body before going under the sun. You can repeat especially after sweating, swimming and toweling off.
Warnings: Avoid use around face and eye. Suntanning is not an healthy activity. Excessive exposure to sun rays expedites the aging process and increases the risk of skin cancer. The product does not contain sun protection filters.

Formülünde yer alan zengin yağ kompleksi ile cildin hızlıca bronzluğa ulaşmasına yardımcı olur.Besleyici ve nemlendirici yağlar ile aynı zamanda cildin nem ve besin ihtiyacını da karşılamaya yardımcı olur. Cilt ışıltılı ve sağlıklı bir görünüm kazanır.
Kullanma Talimatı: Güneşe çıkmadan önce tüm vücuda yeterli miktarda uygulayınız.  Özellikle terledikten, yüzdükten veya havluyla kurulandıktan sonra ürünü tekrar uygulayabilirsiniz.
Uyarılar: Yüz ve göz çevresinden sakınınız. Bronzlaşmak sağlıklı bir eylem değildir. Güneş ışınlarına çok fazla maruz kalmak, yaşlanma sürecini hızlandırır ve  cilt kanseri riskini artırır. Ürün güneş koruyucu filtreler içermez.

Ingredients: Paraffinum Liquidum, Isopropyl Myrıstate, Helianthus Annuus Seed Oil, Daucus Carota Sativa Seed Extract, Cocos Nucifera Oil, Theobroma Cacao Seed Butter, Juglans Regia Seed Oil, Persea Gratissima Oil, Tocopherol, Parfum, Beta-Carotene.

bottom of page